mesto Vysoké Tatry
SHS JAMES JAMES Slovakia Jamesák Horoškola Infocentrum Eshop     ČHS   IFSC   UIAA   Vysoké Tatry Pondelok 28.09.2020
 1. kolo Slovenského pohára v skialpinizme, Sučany – Malá Fatra

27. 1. 2007

Dňa 27. 1. 2007 sa konalo 1. kolo SP v skialpinizme.

Predovšetkým by sme sa chceli poďakovať všetkým pretekárom za účasť a športové výkony, organizátorom za prípravu tratí a všetkého potrebného okolo organizácie, sponzorom za pomoc pri organizácií a divákom za dobrú atmosféru. Toho roku si počasie s nami robilo  čo chcelo. Najprv bolo malo snehu potom sa hrebene a vrcholy zaľadnili. Neskôr napadalo trocha snehu a preteky sa mohli konať.

Deň pred pretekmi t.j. piatok , pri kontrole tratí technickým delegátom p. Šperkom a organizačným výborom zhodnotili že  Kriváň nie je možné prejsť bez stúpacích želiez, okrem tratí pre kadetov. Do soboty rána napadlo asi cca 30 cm čerstvého snehu a na hrebení vietor zosilnel na víchor. Po výklade tratí pre pretekárov a oboznámení o poveternostných podmienkach bol  štart A kategórie pretekárov  o 10,00 hod. Desať minút pred štartom prišla správa od hliadok z hrebeňa , že zo žľabov padajú lavíny. Organizačný výbor na poslednú chvíľu rozhodol o skrátení a zjednotenie tratí pre všetky kategórie. Toto nariadenie sa uskutočnilo aj pre bezpečnosť pretekárov.

Štart pretekov sa uskutočnil podľa programu. Najprv bol štart kategórie A , za 20 min. aj kategórie B. Na štarte sa zúčastnilo 46 pretekárov. Pretekov sa zúčastnili okrem pretekárov Slovenska aj pretekári z Českej a Poľskej republiky.

Preteky prebiehali za zhoršeného počasi. Nik z pretekárov nepoblúdil a všetci došli šťastlivo do cieľa. Už sa tešíme na ďalší ročník dúfajúc že počasie sa umúdri a dopraje nám aj slnka a krajšie výhľady na zimnú prírodu. Tešíme sa na ďalší ročník pretekov.

Horám zdar.                                                              

vysledky

SKIALP Sučany

propozície


© Vlado Linek 1999 - 2007 SHS JAMES JAMES SLOVAKIA Jamesák Horoškola Infocentrum Eshop ISSN 1335-390X 27567926