mesto Vysoké Tatry
SHS JAMES JAMES Slovakia Jamesák Horoškola Infocentrum Eshop     ČHS   IFSC   UIAA   Vysoké Tatry Piatok 25.09.2020
 Tour Sport Cup - Majstrovstvá Slovenska v skialpinizme 2006

8. 4. 2006

Majstrovstvá SR v skialpinizme, Vysoké Tatry a vyhodnotenie TOUR SPORT CUPu - Slovenského pohára v skialpinizme

8. apríla 2006 sa vo Veľkej a Malej Studenej doline vo Vysokých Tatrách uskutočnili Majstrovstvá Slovenskej republiky v skialpinizme, zároveň posledné kolo TOUR SPORT CUP – Slovenského pohára v skialpinizme, ktorý organizačne zastrešil Slovenský horolezecký spolok JAMES.

Pre pretekárov boli pripravené náročné trate v prekrásnom prostredí Veľkej a Malej studenej doliny. Snehové podmienky a počasie priali a tak pretekári, ako aj diváci zažili krásny slnečný deň. Organizátor preteku – dobrovoľní záchranári Tatranskej horskej služby pripravili kvalitnú trať  s množstvom technických pasáží zaistených fixným lanom, kde lyže putovali na batoh a k slovu sa dostali mačky a cepíny. Trať viedla do Sedla Baranie rohy a cez priečne sedlo do Veľkej studenej doliny.

Poradie na stupienkoch víťazov nebolo prekvapením, prvé miesto v hlavnej kategórii opäť suverénne obsadil Milan Madaj z HO JAMES Bobrovec.

Toto 4. kolo bolo zároveň finálovým kolom TOUR SPORT CUP – Slovenského pohára v skialpinizme a boli na ňom vyhlásené výsledky konečného poradia TOUR SPORT CUPu.

Celý pohár by nebolo možné zorganizovať bez podpory Hlavného reklamného partnera BCA a reklamných partnerov TREK SPORT, BUFF, TREKLAND.

Martin Ondreáš, SHS JAMES

Výsledky

kategória A muži
1. Milan Madaj, SVK, JAMES Bobrovec
2. Milan Blaško, SVK, Psotkova chata
3. Milan Pisarčík, SVK, HK JAMES Dolný Kubín

kompletné výsledky 4. kola

Slovenský pohár konečné poradie

Tour Sport Cup

Foto: Vasko Saloň, THS, Vysoké Tatry


 

 


© Vlado Linek 1999 - 2007 SHS JAMES JAMES SLOVAKIA Jamesák Horoškola Infocentrum Eshop ISSN 1335-390X 27541046