mesto Vysoké Tatry
SHS JAMES JAMES Slovakia Jamesák Horoškola Infocentrum Eshop     ČHS   IFSC   UIAA   Vysoké Tatry Sobota 26.05.2018
 ClimbingStar II, Lezecké centrum Vertigo

10. 12. 2005

V sobotu o deviatej už vrátnici v lezeckom centre tušili, že sa dnes čosi deje. Pred vchodom už chvíľu netrpezlivo podupkávajúc postávali prví lezci.

Už druhý raz sa v Bratislave stretlo vyše 65 priaznivcov lezenia na druhom kole pohodových pretekov ClimbingStar. Tento raz sa liezlo s lanom. Lezci, lezkyne a lezčatá sa rozdelili do piatich kategórií (chlapi – makači, flákači, cicuše, ženy/dievčatá – tigrice a cicuše). Pre kategóriu bolo pripravených 15 ciest rôznej obtiažnosti (3+/4- až 7- v najľahšej kategórii, 7+ až 9+/10- v najťažšej) kde si behom troch hodín každý do sýtosti (a občas aj trochu viac) zaliezol.

Po krátkom  uvítaní a vysvetlení pravidiel to prepuklo. Lezci sa netrpezlivo vrhli na svoje cesty zbierajúc body do záverečného vyhodnotenia i do bratislavského rankingu ClimbingStar. Tí čo práve nenaháňali body, stihli sa porozprávať so známymi, občerstviť sa pri miestnom bare i obdivovať bojovné výkony mladých pretekárov. Okrem domácich prišli lezci aj z Pezinka, Modry, Žiliny, Zlatých Moraviec, Dolného Kubína, Košíc, …

Ako to teda dopadlo? Ako vždy. Nikto nemal formu, všetci boli chorí, …
Najťažšiu kategóriu “Makači” nie prekvapivo obsadili vedúci pretekári Slovenského Pohára 2005, Ondrej Švub a Zuzana Čintalová, ktorá po zhliadnutí výberu ciest usúdila, že si lepšie zalezie v tejto kategórii, čím dala mnohým “makačom” dôvod na zamyslenie. Jakub Kováčik po niekoľkých neštastných letoch (ako obvykle) z posledných chytov vybojoval tretie miesto.
“Tigrice” sa snažili, ale viac ako skúsené pretekárky Katku Čintalová a Dominiku Kováčiková nevyliezla žiadna. Najbližšie k tomu mala tretia Martina Ballová.
V nižších kategóriach vládla pohoda. Medzi “flákačmi” sa ukázalo, že výška nemusí byť rozhodujúca, pretože prvé dve miesta patrili borcom nižšieho vzrastu – Rasťovi Šimkovi, ktorý vyliezol prišiel a hodinu a pol neskôr a ešte prebehol 13 ciest na 13 pokusov, čím potvrdil že je fakt “makač”. Druhý Michal “Jeepo” Ščepánek stihol 13 ciest liezť  obdivuhodných 27 krát, čo by si samo o sebe zaslúžilo ocenenie. Tretie miesto si vyliezol Michal Kráľovič.

Ženám a dievčatám “cicušiam” sa najprv zdali cesty príliš ľahké, všetkých 15 ciest však zdolala len Lenka Antalíková, čím potvrdila že si dobre zalezie aj vo vyššej kategórii. Druhé miesto v tesnom závese obsadila Grétka Hreusová a tretia skončila Pavlína Porošinová.

Medzi mužmi “cicušami” suverénne vyliezol všetkých 15 ciest Erik Guldán, druhý skočil Michal Kmeťo a pre tretie miesto si s úsmevom doliezol Jaro Kováčik. V nevyhlásenej súťaži rodín teda vyhrali Kováčikovci s dvoma tretími a jedným druhým miestom.

Ale to už sa ľudia pomaly rozchádzajú domov. Na záver veľké ďakujem všetkým ľuďom a firmám, ktoré nám umožnili stráviť pri lezení ďalší príjemný deň – predajniam Tatrašport, Yak a Yeti, Hudy šport,  čajovni My a mama a lezeckému centru Vertigo. Ďakujeme a tešíme sa na ďalšie pokračovanie, príďte aj vy!

Výsledky 
“Makači”

1. Ondrej Švub
2. Zuzana Čintalová
3. Jakub Kováčik

“Tigrice”
1. Katarína Čintalová
2. Dominika Kováčiková
3. Martina Ballová

“Flákači”
1. Rasťo Šimko
2. Michal Ščepánek (“Jeepo”)
3. Michal Kráľovič

“Cicuše - ženy”
1. Lenka Antalíková
2. Grétka Hreusová
3. Pavlína Porošinová

“Cicuše - muži”
1. Erik Guldán
2. Michal Kmeťo
3. Jaro Kováčik

kompletné výsledky
aktuálny ranking

Poznámka: Prípadné podnety, pripomienky, návrhy, môžte zasielať na e-mailovú adresu climbingstar@centrum.sk

Braňo Goga

 


© Vlado Linek 1999 - 2007 SHS JAMES JAMES SLOVAKIA Jamesák Horoškola Infocentrum Eshop ISSN 1335-390X 20690967