mesto Vysoké Tatry
SHS JAMES JAMES Slovakia Jamesák Horoškola Infocentrum Eshop     ČHS   IFSC   UIAA   Vysoké Tatry Pondelok 25.06.2018
 3. kolo Slovenského pohára v športovom lezení mládeže, Modra - očami ističa

22. 10. 2005

Pre mňa začala súťaž už v utorok počas tréningu. A nielen pre mňa. Zo steny bolo treba dať dole chyty. Bola to dosť namáhavá práca, lebo krátko predtým, na poslednom tréningu, som všetky chyty z Hradu Kukla nahádzal na stenu v Modre. Takže sme sa s deckami celkom zapotili. Neskôr prišiel Ekino  a Kubo stavať cesty, ktoré sa im podarilo dokončiť už vo štvrtok.

Piatok
Stretli sme sa na stene okolo 16 hodiny, ale museli sme čakať, lebo tam hrali volejbalisti basketbal! Keď vypadli, tak sme začali upravovať telocvičňu. Priniesli sme lavičky, stoly  a stoličky. Do práce sa zapojili aj iní členovia oddielu. Po úprave telocvične sme sa posledný krát poradili a  okolo pol ôsmej večer rozišli domov.


Kubo Švub. Foto: Jaro Kováčik.

Sobota
Pokračovala presne podľa môjho rozpisu. Ráno o 6,30 stolica. Budíček o 7.00 hod. 7,30 odchádzam do Modry. Zastavujem sa ešte v klubovni a hľadám reflektor. Nie je tam tak idem na stenu. Mentos tam už čaká.
Postupne prichádzajú ostatní a začíname prípravy. A už sú tu prví pretekári. To sme nečakali. Prišlo 68 súťažiacich z Bratislavy, Banskej a Považskej  Bystrice, Prievidze, Zlatých Moraviec, Handlovej, Žiliny, Trstenej, z českých Svitáv a Pustiměře, a samozrejme decká z ŠKMK Modra. Okolo deviatej začína súťaž. Ekino vysvetľuje pretekárom ako sa lezú cesty a základné pravidlá. Ja už istím prvých lezcov. Jedna z prvých pretekárok, mladá dievčina, ktorú istím nezapína istenie a snaží sa urobiť ešte jeden krok. Následne padá až pod previs a s rachotom naráža do steny. Všetci zhíknu a stíchnu, našťastie sa jej nič nestalo, vďaka pohotovej reakcii ističa profesionála. Potom sa už ani nezastavím. Istím a istím. Vo vedľajšej ceste istí Robo malé detičky - kategóriu A, a B a Miro ich chytá pre prípad, že by si chceli zalietať. Ja istím kategórie C a D. Po prelezení posledného pretekára v prvej ceste začínajú po krátkej prestávke liezť druhú  cestu. Ja opäť istím starších lezcov. Kubo ma občas vystrieda. Robo istí mladších a Miro mu ich opäť pomáha chytať. Znova nie je núdza o zvláštne zážitky. Cesty sú postavené tak, že deti lietajú ako lastovičky v prievane. Jaro s Jarkou obsluhujú počítače a tlačiareň, a pohotovo vytláčajú zostavy.
Po prelezení posledného pretekára je krátka prestávka a začína finále. Tu opäť istím o dušu. Miro a Robo pretekárov musia chytať pokiaľ nevylezú trochu vyššie, potom ich môžem už zachytiť na lane. Nabudúce budeme musieť nafasovať chrániče ako používajú hráči amerického futbalu! Niektorí pretekári (Peťa) na hrane previsu len tak rúčkujú. Cesta je dosť ťažká a musia odopínať istenia, ktoré Kubo a Ekino musia následne znovu zapínať. Konečne dolezú malé detičky a začínajú liezť starší. Tam sa striedame v istení Martin a ja. Vodíme si lezcov postupne z izolácie, kde sa naväzujú na lano. Izolačku pohotovo obsluhuje Braňo. Keď vediem naše pekné dievčatká, Bramborku, Andrejku, Janku a Domču tak na hlas hovorím: “Tak poď, moja Strakuľa alebo Rysuľa!“


Sandra Ravasová. Foto: Jaro Kováčik.

Konečne je po súťaži! Začínajú sa odovzdávať ceny a diplomy, ktoré Jaro pohotovo vytlačí. Môžem si trochu oddýchnuť. Keby bola súťaž v istení, balení lán a rozväzovaní uzlov určite by som ju vyhral!

A ešte niekoľko poznámok na záver:
Po celý čas Peter  konferuje do mikrofónu priebeh pretekov, ale o čom hovorí neviem, v telocvični je taká blbá akustika, že nič nerozumiem! Michal multimediálny pracovník naraz fotografuje na dva foťáky a mobilný telefón. Ale najlepší skutok zaznamenal Miro, ktorý bol kúpiť niekoľko kvalitných píc, ktoré ma zachránili od istej smrti hladom, nech sú mu moje žalúdočné vredy navždy vďačné!                                                                                                 

Dušan Lackovič

Sponzori: James Slovakia, Mesto Modra, Gymnázium K. Štúra Modra, Northland Žilina, GPR spol. sro Bratislava, Nadácia REVIA, Grundfos Bratislava

Výsledky

Kategória A dievčatá
1. Balátová Irena  Prometeus Handlová
2. Polčicová Petra   ŠKMK Modra

Kategória A chlapci
1. Švub Jakub  CCC BBB Banská Bystrica
2. Rezek Samuel   AUPEAK Team Bratislava
3. Doseděl Ján   LK Svitavy

Kategória B dievčatá
1. Jakubcová Monika  AUPEAK Team Bratislava
2. Pivodová Tereza  SPL Pustiměř
3. Tonhauserová Nikola ŠKMK Modra

Kategória B chlapci
1. Guldan Erik   ŠKMK Modra
2. Novosad Martin  HOM Ferroplast Zlaté Moravce
3. Špirek Ján    HOM Ferroplast Zlaté Moravce

Kategória C dievčatá
1. Kováčiková Dominika ŠKMK Modra
2. Čepcová Andrea  ŠKMK Modra
3. Kupková Mariana  AUPEAK Team Modra

Kategória C chlapci
1. Loffay Paľo  Trstená
2. Švub Maťo   CCC BBB Banská Bystrica
3. Ragan Robert  CCC BBB Banská Bystrica

Kategória D dievčatá
1.Trsťanová Žofia   AUPEAK Team Bratislava
2.Gundová Linda   AUPEAK Team Bratislava
3. Bošáková Michaela ŠKMK Modra

Kategória D chlapci
1. Hrebeň Tomáš  HK Baník Prievidza
2. Molnár Štefan  HK Manín Považská Bystrica

 kompletné výsledky


© Vlado Linek 1999 - 2007 SHS JAMES JAMES SLOVAKIA Jamesák Horoškola Infocentrum Eshop ISSN 1335-390X 20935878