mesto Vysoké Tatry
SHS JAMES JAMES Slovakia Jamesák Horoškola Infocentrum Eshop     ČHS   IFSC   UIAA   Vysoké Tatry Sobota 26.05.2018
 Boulderoom, Bratislava, Slovenský pohár

4. 6. 2005

V sobotu, 4. 6. 2005, sa na lezeckej stene Boulderoom v Bratislave uskutočnili preteky v bouldringu v rámci SP. V doobednej kvalifikácii sa liezlo 7 bouldrov pre kategóriu deti a 7 pre mužov a ženy. Finálové bouldre boli 3 pre kategóriu žien a 3 pre mužov.

Hlavnú kategóriu seniorov suverénne vyhral Ondrej Švub, ktorý dal všetky kvalifikačné aj finálove bouldre on sight. Druhý sa umiestnil jeho oddielový kolega Július Bucheň a tretí Jozef Kunoš. Kunoš však porazil Švuba v súťaži skokov, keď dorazil hranicu 2,1 m. Stal sa tak najlepším skokanom pretekov a chuť adrenalínu si môže vyskúšať pri raftingu v Čuňove. Za najlepšieho juniora bol vyhlásený Robert Ragan.

Potešil nás veľký záujem detí v doobednej kvalifikácii. Ich snaha bola obdivuhodná a za najväčšiu bojovníčku sme vyhlásili osemročnú Petru Polčičovú. Ocenenie za najväčší počet pokusov získal Matej Boďa. Na prvom mieste v kategórii deti sa umiestnili Monika Jakubcová a Juraj Ravas.

Najmenšia konkurencia bola v kategórii žien. Baby teda zabojovali ako najlepšie vedeli. Na prvom mieste sa umiestnila Andrea Čepcová, na druhom Dominika Kováčiková a na treťom Mariana Kupková. Andrea a Mariana boli zároveň aj najlepšími skokankami - kde však ony končili, Kunoš len začínal...
Viac info na www.boulderoom.sk.


Na druhom mieste skončil Július Bucheň.


© Vlado Linek 1999 - 2007 SHS JAMES JAMES SLOVAKIA Jamesák Horoškola Infocentrum Eshop ISSN 1335-390X 20690978