Slovenský horolezecký spolok JAMES
vysoké tatry  český horolezecký svaz  klub slovenských turistov  singingrock rama   
sport-outdoor
sirjoseph
  shs james    komisie    podujatia    james slovakia    horolezec    horoškola    infocentrum    rozličné    eshop    diskusia    kontakt    dotazníky    chaty    mapa stránky  
  kalendár    psotkov memoriál    tht james    skialpstret    expedície  
 index » podujatia » kalendár  Správa Vysokých Tatier  Erasmus  Metodické materiály  Meteo  IFSC  UIAA Pondelok 25.03.2019   english version
 Akademické MS v športovom lezení
25.06.2018 16:00 | 5496x | komentár: 0x
20. - 23. 6. 2018  

V priebehu uplynulého týždňa sme na Slovensku boli svedkami pre športové lezenie a celý náš spolok absolútne ojedinelého podujatia – Akademických majstrovstiev sveta. Celého podujatia sa zúčastnilo okolo 150 športovcov z 26 štátov sveta, ktorí štartovali vo všetkých troch samostatných odvetviach bouldering, obtiažnosť i rýchlosť a na konci podujatia boli vyhlásené i výsledky v kombinácii, disciplíne, ktorá nás dostala na Olympiádu v Tokio 2020.

Tí čitatelia, ktorí sa osobne zúčastnili ako diváci samotného podujatia vedia, že prinieslo na naše slovenské pomery neuveriteľnú kvalitu. A to v podobe štartujúcich pretekárov, ale aj športového a organizačného zabezpečenia. Na preteky dohliadali špičkoví komisári IFSC, cesty na Lead i Bouldering stavali jedni z najrenomovanejších svetových staviteľov ciest. Rozhodcami na pretekoch boli čerstvo vyškolení domáci rozhodcovia a neľahkú premiéru na vrcholnom podujatí mali i domáci ističi (obidve odbornosti vyškolil tesne pred podujatím Tomáš Binter, predseda Komisie športového lezenia ČHS). Tak rozhodcovia ako aj ističi si zaslúžia absolutórium, myslím, že pre každého z nich bol zážitok byť spoluúčastný takéhoto preteku. Veľká vďaka patrí Jurajovi Repčíkovi a Tomášovi Greksákovi, ktorí zvládli manažovanie svojich eventov takmer dokonale a práve športová časť Majstrovstiev sveta bola ich najväčšou ozdobou. Svojimi fotkami vás zásobovala Anka Michalková a tie sa objavili na našom fb profile i na našom webe. Nakoniec treba poďakovať samotnému hlavnému organizátorovi – Slovenskej asociácii univerzitného športu, ktorá to všetko naplánovala, koordinovala a zabezpečovala všetko okrem športovej časti.

Vymenovávať víťazov v jednotlivých kategŕiách nebudem, to si nájdete v odkazoch nižšie. Zmienim sa ale určite o našich športovcoch. Každý z nich (Robo Luby, Jakub Švub a Andrej Capko) sa zúčastnil všetkých troch disciplín a každý z nich i príkladne bojoval. Na najlepších z konkurencie to síce nestačilo, k bránam finále sa nedostali, napriek tomu je to pre nich do budúcna obrovská skúsenosť i motivácia a vďaka im za reprezentáciu (obzvlášť, keď Robo o.i. oželel aj svoju bakalársku promóciu).

A teraz už len odkazy, kde si môžete spätne pozrieť tak streamy z finálových pretekov, výsledky jednotlivých súťaží ako aj fotky z podujatia z rôznych zdrojov

Výsledky
muži Speed
muži Bouldering 
muži Lead 
muži Kombinácia

ženy Speed 
ženy Bouldering 
ženy Lead 
ženy Kombinácia

Stream z finále pretekov na rýchlosť 
Stream z finále pretekov v boulderingu 
Stream z finále pretekov v obtiažnosti

Aktuality, fotografie a iné zo stránky IFSC
Fotografie zo slovenských zdrojov


V piatok 22. 6. 2018 sa konali na Lezeckej stene K2 v Bratislave kvalifikácia a finále Akademických MS v disciplíne Speed. Medzi ženami zvíťazila Anouck Jaubert z Francúzska, druhá bola Patrycja Chudziak a tretie miesto obsadila Anna Brozek, obe z Poľska. Mužské finále vyhral skúsený český pretekár Jan Kříž, druhú priečku obsadil Konstiantyn Pavlenko z Ukrajiny a tretí bol iránsky pretekár Mehdi Alipoushena.
Zo slovenských pretekárov sa najlepšie umiestnil Jakub Švub na 34. mieste, Robert Luby obsadil 45. a Andrej Capko 47. miesto. Gratulujeme!

Viac sa dozviete na Fb SHS JAMES


Akademické MS v športovom lezení v Bratislave boli otvorené!

Otvárací ceremoniál Akademických majstrovstiev sveta v športovom lezení prebehol podvečer 19. Júna 2018 na námestí M. R. Štefánika pred Eurovea Gallery v Bratislave.  Sú to historicky druhé akademické MS. Prvé sa konali pred dvoma rokmi v Shanghai.
Atlétov z 24 krajín sveta privítala tanečným vystúpením akrobatická skupina Argolla. Za usporiadateľskú krajinu slovenskú vlajku v tónoch slovenskej hymny držal Peter Kuric, nádejný slovenský lezec reprezentujúci SR na podujatiach mládeže. Slovenskú hymnu a tiež študentskú hymnu Gaudeamus Igitur zaspieval operný sólista Pavol Remenár.

Viac sa dozviete na Fb SHS JAMES


Kto príde súťažiť na Univerzitné MS v športovom lezení v Bratislave? Naši - Robo Luby, Kubo Švub a Andrej Capko. Zo sveta - Fanny Gibert, Anouk Jaubert, Yuji Fujiwaki, Fedir Samoilov, Jan Kriz, Iva Vejmolova, Anna Brozek, Marcin Dzienski...

Celý zoznam nájdete tu

V dňoch 20. - 23. 6. 2018 sa na Slovensku uskutočnia Akademické majstrovstvá sveta v športovom lezení.

wucbratislava2018
KOMENTÁR K ČLÁNKU

Akademické MS v športovom lezení [ 26. 4. 2018 19:03:50] - reagovať
V priebehu uplynulého týždňa sme na Slovensku boli svedkami pre športové lezenie a celý náš spolok absolútne ojedinelého podujatia – Akademických majstrovstiev sveta. Celého podujatia sa zúčastnilo okolo 150 športovcov z 26 štátov sveta, ktorí štartovali vo všetkých troch samostatných odvetviach bouldering, obtiažnosť i rýchlosť a na konci podujatia boli vyhlásené i výsledky v kombinácii, disciplíne, ktorá nás dostala na Olympiádu v Tokio 2020.

Vlado Linek © 1999 - 2019 členstvo ا  antidoping ا  kalendár ا  archív jamesáka ا  predplatné ا  horoškola ا  počasie ا  sprievodca ا  umelé steny  23233194