Slovenský horolezecký spolok JAMES
vysoké tatry  český horolezecký svaz  klub slovenských turistov  singingrock rocking   
grivel
sirjoseph
  shs james    komisie    podujatia    james slovakia    horolezec    horoškola    infocentrum    rozličné    eshop    diskusia    kontakt    dotazníky    chaty    mapa stránky  
 index  Správa Vysokých Tatier  Erasmus  Metodické materiály  Meteo  IFSC  UIAA Streda 23.10.2019   english version
 Marina di Ravena 2004
19.07.2004 16:15 | 2426x | komentár: 0x
25. - 27. 6. 2004  

Konečne  prázdniny. Nie pre všetkých, ale my už končíme, odchádzame ako  každý rok  na preteky do Raveny. A tento rok už 24. júna. Hurááá. Všetko sa  začalo mítingom. Zaprezentovali sme sa, dostali sme tričká a potom nás Ariano,  hlavný organizátor  pozval na recepciu, kde sme sa schuti najedli a napili.

To bolo od Talianov pekné. Pretekov sa zúčastnili lezci z Talianska, Maďarska, Česka, Bulharska, Rakúska, Slovinska, Litvy a Slovenska.  Nás reprezentovali lezci zo Zlatých Moraviec, Bratislavy a Modry. Liezlo sa tri dni. V piatok bouldre, v sobotu obtiažnosť a v nedeľu rýchlosť.  Postavených bolo 6 bouldrov, prvé tri liezla najmladšia kategória chlapci aj dievčatá a druhé tri ostatní. Najstaršej kategórii ich sťažili odobratím niekoľkých chytov. Bouldre boli ťažké. V našej kategórii v druhom bouldri nedal nikto ani zónu. Liezlo sa do neskorého večera. Ráno sme vliezli do hnusne špinavého a obzvlášť slaného mora, aby sme „nabrali sily“ na  dnešné preteky. Ako obvykle sa liezli dve cesty. V našej prvej nik nedal TOP dokonca ani predlezec. Druhú akoby zázrakom preliezol a to sa podarilo aj Nore Kiraly z Maďarska. Ja som spadla chyt pod Topom. Ostatných lezcov zo Slovenska som veľmi nesledovala, pretože som utužovala priateľstvo s pretekármi z iných krajín. Tretí deň sa liezla rýchlosť. Najprv sa liezlo na čas a prvých osem z kategórie postupovalo do pavúka. Zo Slovenska sa to podarilo Monike Jakubcovej z Bratislavy, Kubovi a mne. Ja som postupovala ako tretia a skončila som siedma. Stáva sa. Kubo sa prebojoval až do finále, kde prehral so Slovincom Kruderom a tak skončil druhý.  A Monika, tá bola piata. Už nás čakalo len vyhlásenie víťazov. Ešte pred tým sme si s českými lezcami zatancovali na pódiu. Postupne sa k nám pridali aj Slovinci, Maďari, Rakúšania. Bola to zábava. A je tu vyhlásenie víťazov. Jedna medaila sa ušla aj nám. Dostal ju Kubo za rýchlosť. A keďže bola medaila išlo sa na pizzu. V pondelok ráno sme sa rozlúčili a každý sa pobral svojou cestou. Bratislaváci domov, Zlaté Moravce si ešte jeden deň užili mora a my sme odišli liezť do Arca.

Výsledky
Kategória A chlapci (obtiažnosť+ bouldering + rýchlosť)

1. Miha Britovšek, Slovinsko
2. Martin Straník, Česká republika
3. Jernej Kruder, Slovinsko
4. Jakub Kováčik, Slovensko
16. Marek Šumný, Slovensko
18. Marián Milec, Slovensko
20. Matúš Benskovský, Slovensko

Kategória A dievčatá (obtiažnosť+ bouldering + rýchlosť)
1. Leja Kos, Slovinsko
2. Silivie Rajfová, Česká republika
3. Mateja Hohkraut, Slovinsko
12. Žofia Trsťanová, Slovensko

Kategória B chlapci (obtiažnosť+ bouldering + rýchlosť)
1. Christian Feistmantl, Rakúsko
16. Timotej Šumný, Slovensko
20. Matej Dolník, Slovensko

Kategória B dievčatá (obtiažnosť+ bouldering + rýchlosť)
1. Nóra Kiraly, Maďarsko
6. Dominika Kováčiková, Slovensko
15. Michala Strnadová, Slovensko

Kategória C chlapci (obtiažnosť+ bouldering + rýchlosť)
1. Adam Ondra, Česká republika

Kategória C dievčatá (obtiažnosť+ bouldering + rýchlosť)
1. Jerca Meglič, Slovinsko
KOMENTÁR K ČLÁNKU

Marina di Ravena 2004 [ 8. 5. 2008 12:44:18] - reagovať
Konečne prázdniny. Nie pre všetkých, ale my už končíme, odchádzame ako každý rok na preteky do Raveny. A tento rok už 24. júna. Hurááá. Všetko sa začalo mítingom. Zaprezentovali sme sa, dostali sme tričká a potom nás Ariano, hlavný organizátor pozval na recepciu, kde sme sa schuti najedli a napili.

Vlado Linek © 1999 - 2019 členstvo ا  antidoping ا  kalendár ا  archív jamesáka ا  predplatné ا  horoškola ا  počasie ا  sprievodca ا  umelé steny  25116694