Slovenský horolezecký spolok JAMES
vysoké tatry  český horolezecký svaz  klub slovenských turistov  singingrock rama   
grivel
sirjoseph
  shs james    komisie    podujatia    james slovakia    horolezec    horoškola    infocentrum    rozličné    eshop    diskusia    kontakt    dotazníky    chaty    mapa stránky  
 index  Správa Vysokých Tatier  Erasmus  Metodické materiály  Meteo  IFSC  UIAA Streda 26.06.2019   english version
 10. ročník Memoriálu Vlada Plulíka - Nezabudnuteľné výročie
27.09.2018 13:00 | 1077x | komentár: 0x
22. 9. 2018  

Je september 2018, prípravy na jubilejný desiaty ročník Memoriálu Vlada Plulíka vrcholia. Vlado sedí niekde hore na obláčiku a pozerá sa na nás. Ktovie, ako to naozaj je, ale táto predstava nám pomáha prekonať žiaľ a prázdnotu, ktoré tu po ňom na Zemi zostali.


Vlado Plulík.

Ako ho poznám, potmehúda, rozmýšľa, ako by si zavtipkoval, aký darček nám pošle sem dolu, k výročiu. Po dlhých dňoch krásnej slnečnej jesene sa okolo druhej v noci 22.9. zdvíha vietor a spúšťa dážď. Do rána kvalitne premočí trasu, trsy tráv a hliny medzi kameňmi sú šmykľavé. Ako čerešničku na torte posiela ľadovú glazúru a snehový poprašok na vrchol Chopku. Dokonca tam chvíľu padajú aj ozajstné snehové vločky.

Organizátori značili trasu v lejaku a severáku, na foťáky fotografov pršalo, prsty na spúšti krehli. “Severní vítr je krutý, počítej, lásko má, s tím…” A do toho všetkého sa odštartoval beh do vrchu.

Až keď sa rad bežcov roztrúsi po celom južnom svahu Chopku, dážď sa mení na mrholenie, roztrhané oblaky sa ako záclona rozhrnú a ukážu sa hory a doly navôkol. Aj slnko sa snaží prepracovať sa cez letiace vrstvy oblakov.

Vladove deti si tiež užívajú. Alica si trasu vyšliapala zdola až hore, 6 km s 800-metrovym prevýšením pekne po svojich, nesúťažne. Fotografovala v snehu, daždi a slote pretekárov v cieli na striedačku s Matúšovým kamarátom Dodom, ktorý ho tento rok pri organizacii zastúpil.

Treba pripomenúť, že v jubilejnom desiatom ročníku pribudli nové kategórie detských behov (do 6 rokov 200 m, do 12 rokov 500 m) a aj výstup na Chopok pre nebežiacich, ktorí od Srdiečka štartovali hneď po tých rozbehnutých.

 
 
Foto: Michal Slivka.

Každý dostal nádielku naozajstného horského počasia. Vladove netere Nataška a Andrea, piešťanskí kamaráti (Juro nechýbal, ten nevynechal tuším ešte ani raz). Ujde sa aj Puntovi, ktorý sa vytrápil jednak ako bežec na trati, jednak s obviazaným prstom potom večer dolu odpálil so skupinou Punto a Rybacé hlavy alias Slniečko parádny spomienkový koncert.

Krásne jesenné dni pokračujú vo chvíli, keď Memoriál končí, pretekári a organizátori obedujú na Kosodrevine, v teple, a vyhlasujú sa výsledky.

Maroš na úvod odovzdavania diplomov hovorí, že preňho sú hrdinami všetci, ktorí trasu dnes vyšli aj zišli v týchto podmienkach. Všetci súhlasíme. Ďakujeme za jubilejný desiaty ročník, Vladi! Extrémny, nezabudnuteľný.

Súťažne, v rámci Slovenského pohára v behu do vrchu, bežalo 97 pretekárov v 10 kategóriách kategóriách.

Ale pre nás, organizátorov, sú víťazmi všetci. Tešíme sa na jedenásty ročník.

Jana Plulíková, 23. septembra 2018, na južnom úpatí Chopku

výsledky
KOMENTÁR K ČLÁNKU

10. ročník Memoriálu Vlada Plulíka - Nezabudnuteľné výročie [ 14. 9. 2018 18:35:08] - reagovať
Je september 2018, prípravy na jubilejný desiaty ročník Memoriálu Vlada Plulíka vrcholia. Vlado sedí niekde hore na obláčiku a pozerá sa na nás. Ktovie, ako to naozaj je, ale táto predstava nám pomáha prekonať žiaľ a prázdnotu, ktoré tu po ňom na Zemi zostali.

Vlado Linek © 1999 - 2019 členstvo ا  antidoping ا  kalendár ا  archív jamesáka ا  predplatné ا  horoškola ا  počasie ا  sprievodca ا  umelé steny  24066592