Slovenský horolezecký spolok JAMES
vysoké tatry  český horolezecký svaz  klub slovenských turistov 
sport-outdoor
sirjoseph
  shs james    komisie    podujatia    james slovakia    horolezec    horoškola    infocentrum    rozličné    eshop    diskusia    kontakt    dotazníky    chaty    mapa stránky  
 index  Správa Vysokých Tatier  Erasmus  Metodické materiály  Meteo  IFSC  UIAA Sobota 26.05.2018   english version
 Metodický deň na Dreveníku
21.05.2018 10:00 | 4028x | komentár: 1x
27. 5. 2018  Dreveník, 27. mája 2018

Metodický deň MBK na Dreveníku 27. mája 2018 zameraný na bezpečnosť pri lezení v skalných neveľhorských terénoch je pripravený.
Začiatok metodického dňa bude v nedeľu o 09.00 na lúke pod Vstupnou vežou - sektor Raj. Po úvodných pokynoch si účastníci okrem sledovania ukážok budú môcť prakticky vyskúšať istenie s rôznymi istiacimi pomôckami, zachytávanie pádov, prípravu istiaceho stanovišťa, bezpečný postup pri zlaňovaní, improvizovanú záchranu a poskytovanie prvej pomoci. Na záver sa uskutoční krátke zhrnutie k jednotlivým ukážkam a praktickým činnostiam spojené s besedou k problematike metodiky. Traja z účastníkov zapísaní v prezenčnej listine budú vylosovaní a odmenení vecnou cenou.

Záujemcovia z radov inštruktorov skalného lezenia môžu účasť na metodickom dni využiť na obnovu kvalifikácie. Praktickú časť splnenia podmienok absolvujú v sobotu o štrnástej. Pokračovanie bude o osemnástej v priváte Milano. Záujem o ubytovanie nahláste priamo majiteľovi. V nedeľu účastníci preškolenie absolvujú program metodického dňa.
k účasti ne preškolení sa prihláste na webe horoškoly.

Plagát k podujatiu.

Účasť na metodickom dni je otvorená všetkým záujemcom a bezplatná.
KOMENTÁR K ČLÁNKU

Metodický deň na Dreveníku [ 12. 4. 2015 22:05:19] - reagovať
Metodicko-bezpečnostná komisia SHS JAMES pripravila na nedeľu 27. mája na Dreveníku metodický deň zameraný na bezpečnosť pri lezení v skalných neveľhorských terénoch. Záujemcovia si okrem sledovania ukážok budú môcť viaceré pripravené činnosti aj prakticky vyskúšať. Traja z účastníkov budú na záver vylosovaní a dostanú vecné ceny. Metodický deň môžu inštruktori skalného lezenia využiť na obnovu kvalifikácie.
  • Metodický den na Kalamárke [Anonym 28. 4. 2017 22:49:39] - reagovať
    Kaľamárka s Ľ!


Vlado Linek © 1999 - 2018 členstvo ا  antidoping ا  kalendár ا  archív jamesáka ا  predplatné ا  horoškola ا  počasie ا  sprievodca ا  umelé steny  20690898