Slovenský horolezecký spolok JAMES
vysoké tatry  český horolezecký svaz  klub slovenských turistov  singingrock rocket   
grivel
sirjoseph
  shs james    komisie    podujatia    james slovakia    horolezec    horoškola    infocentrum    rozličné    eshop    diskusia    kontakt    dotazníky    chaty    mapa stránky  
 index  Správa Vysokých Tatier  Erasmus  Metodické materiály  Meteo  IFSC  UIAA Nedeľa 25.10.2020   english version
 Víkend na Popradskom plese
30.01.2012 18:50 | 13037x | komentár: 19x
  

Cez víkend 28 a 29. 1. 2012 som si bol zaliezť v Tatrách v okolí Popradského plesa, tak posielam dve videá a nejakú fotku. V sobotu som bol v Mengusovskej doline na Galérii Satana a v nedeľu v Zlomiskovej doline na Tupej.

V Galérii som vyliezol cestu Pilierom za IV od D. Gielnika a J. Wolfa z roku 1988. V dvoch ťažkých dĺžkach som sa istil lanom, inak som liezol sólo. Na vrchol Satana som kvôli hlbokému snehu a lavínovému nebezpečenstvu radšej nešiel. 


Smolo na vrchole Tupej.

V nedeľu som si vybral vlastnú trasu na Tupú. Začal som v žlabe Superculoiru, ale asi po 50 m som odbočil doprava do steny. Z doliny táto stena vyzerá ako veľký trojuholník. Po pravej hrane trojuholníka vedie cesta Gálfyho rebro, prostriedkom vedú rôzne nástupové varianty tejto cesty a ja som liezol ľavú hranu (rebro) tohoto trojuholníka. Asi v polovici Tupej som sa napojil na Gálfyho cestu a tou som doliezol na vrchol. Tento smer som nazval ,,Prvá zima“ (lebo v zimných Tatrách som ešte neliezol). Vyliezol som to sólo za 2,5 hodiny a ohodnotil M3.
Moje lezecké sny podporuje firma TILAK a TENDON.

Ďakujem Smolo.


Foto www.tatry.nfo.sk.

 Vlado Linek © 1999 - 2020 členstvo ا  antidoping ا  kalendár ا  archív jamesáka ا  predplatné ا  horoškola ا  počasie ا  sprievodca ا  umelé steny  27785173